FREZYDERM Богат ноќен крем против брчки (45+), 50 мл

FREZYDERM Богат ноќен крем против брчки (45+), 50 мл
899,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
041237C
favorite_border

Опис на производот

За лифтинг и зацврстување на кожата

  • За сите типови кожа
  • Дерматолошки тестирано
  • Не содржи парабени
  • За надворешна употреба

Ноќен богат нутритивен крем против брчки овозможува:

  • Зацврстување и обновување на кожата
  • Хидратација и намалување на трансепидермалната загуба на вода, подобрување на дермалната густина и постменопаузалната структура на кожата
  • Намалување на појавата на брчки и стимулација на “хормонот на младоста”

Пакување: 50 мл

Состав: вода, С12-20 киселина, ПЕГ-8 естер, циклометикон, глицерин, бутилен гликол, арганово масло, цетил алкохол, глицерил стеарат, атилен/акрилна киселина кополимер, пантенол, аквален, ПЕГ-100 стеарат, аргинин, екстракт од морски кељ, екстракт од корен од сладок компир, екстракт од глицин семе од соја, глицин соја стероли, глицин соја, екстракт од семе од Lupinus albus, екстракт од полен, екстракт од рузмарин, екстракт од црвена детелина, екстракт од винова лоза, масло од пченични никулци, бетаин, ниацинамид, натриум хијалуронат, церамид 2, ацетил тетрапептид-9, палмитол тетрапептид-7, екстракт од маслинки, аденосин трифосфат, токоферил ацетат, хидролизирани овесни протеини, лецитин, манитол, сончогледово масло, пчелин возок, микрокристален восок, ретинил палмитат, арахидил пропионат, каприлик/каприк триглицериди, октилдодеканол, олеил алкохол, амониум акрилоилдиметилтаурат/ВП кополимер, стеарет-20, стеарил стеарат, дехидроацетична киселина, диметикон, динатриум ЕДТА, етил линолеат, етил линоленат, етил олеат, бензоева киселина, BHT, феноксиетанол, ксантан гума, парфем, бензил салицилат, цитронелол, д-лимонен, гераниол, хексил цинамал, хидроксицитронелал, хидроксиизохексил 3-циклохексен карбоксалдехид, бутилфенил метилпропионал, линалол, алфа-изометил јонон.

Употреба: за секојдневна употреба.

После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се