FREZYDERM Бустер крем-гел со колаген, 5 мл

FREZYDERM Бустер крем-гел со колаген, 5 мл
572,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045521C
favorite_border

Опис на производот

  • За 10-дневен третман
  • За сите возрасти
  • Дерматолошки тестирано
  • За надворешна употреба
  • Не содржи парабени             

Крем гел со колаген за зајакнување на ефективноста на вашиот дневен крем и подобрување на текстурата.

Колагенот е структурен протеин на кожата, што ја одржува нејзината хидратација и ја зачувува еластичноста и цврстината.

Пакување: 5 мл

Состав: диметикон, вода, полисиликон-11, бутилен гликол, глицерин, екстракт од персиско свилено дрво, растворлив колаген, амониум акрилоилдиметилтаурат/VP кополимер, борон нитрид, бакар лузинат/пролинат, екстракт од лист од Haberlea Rhodopensis, екстракт од Artemia, метилглукозид фосфат, децилен гликол, децил глукозид, пропилен гликол, феноксиетанол, парфем.

После првото отварање да се користи до 12 месеци.  

Употреба: по 1 капка распределете ја со кружно движење на чело, брада, и двата образи (вкупно 4 капки).

Напомена: со едно притискање на пумпата се ослободуваат две капки. Пакувањето содржи 40 капки. Потоа нанесете го вашиот дневен крем.

Не го заменува дневниот крем.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се