FREZYDERM Crilen Крем со репелентно дејство, 125 мл

FREZYDERM Crilen Крем со репелентно дејство, 125 мл
399,00 ден.
339,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Акција
Шифра
034677C
favorite_border

Опис на производот

Хидратантен заштитен крем со репелентно дејство против инсекти.

  • Дерматолошки тестирано
  • За надворешна употреба

Хидратантен заштитен крем со репелентно дејство против инсекти со есенцијални масла. Crilen кремот содржи хијалуронска киселина, триметилглицин, алантоин, есенцијални масла и заштитни агенси.

Ја хидрира, омекнува и штити кожата од убоди на инсекти.

  • Наменето за деца над 1 година.

Пакување: 125 мл.

Содржина

Состав: вода, цетеарил алкохол, диетил толуамид, пропилен гликол, хексилен гликол, цитронела, глицерил стеарат, диметикон, диметил фталат, ПЕГ-100 стеарат, алантоин, бетаин, натриум хијалуронат, ПЕГ-20 стеарат, натриум цетирил сулфат, натриум лаурил сулфат, карбомер, имидазолинуреа, триетаноламин, метил парабен и пропил парабен.

Употреба: Нанесете од кремот на откриените делови од телото со нежна масажа. Crilen кремот ја омекнува и штити кожата неколку часа.

Да се избегнува контакт со очи и уста.
Да не се користи на иритирана кожа.
После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се