FREZYDERM Крем за околу очи, 15 мл

FREZYDERM Крем за околу очи, 15 мл
799,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
041238C
favorite_border

Опис на производот

Крем за околу очи со ефект за намалување на брчките.

  • За сите типови кожа и сите возрасти
  • Дерматолошки и офтамолошки тестирано
  • Не содржи парабени
  • За надворешна употреба

Кремот за околу очи ја спречува појавата на сите видливи знаци на стареење, ја намалува појавата на брчки околу очите,  ја подобрува хидратацијата, цврстината и еластичноста на кожата, го зголемува количеството на колаген и ја штити кожата од слободните радикали.

Пакуање: 15 мл

Содржина

Состав: аква, бутилен гликол, масло од семе од арган, масло од сончогледово семе, амониум акрилоилдиметилтаурат/ВП кополимер, пантенол, масло од семка од кајсија, цетеарил алкохол, циклометикон, етилен/акрилна киселина кополимер, екстракт од арган, екстракт од азиска центела, екстракт од корен од сладок компир, екстракт од семе од Lupinus albus, ектракт од рузмарин, Saccharomyces/лист од Camellia Sinensis/лист од мајоран/плод од морски зрнастец/ ферментиран филтрат од плод на Ribes Grossularia, алое вера, екстракт од полен, бисаболол, хидролизирани овесни протеини, токоферил ацетат, масло од пченични никулци, ацетил тетрапептид-9, декапептид-4, маслиново масло, глицин соја стероли, глицин соино масло, ниацинамид, натриум хијалуронат, динатриум аденосид трифосфат, манитол, натриум кокоил глутамат, тетрахидродиферилиометан, глицерин стеарат, олеил алкохол, диметикон, динатриум ЕДТА, бензоева киселина, дехидроацетична киселина, ВНТ, ПЕГ-100 старат, пропанедиол, феноксиетанол, триетаноламин, парфем, ксантан гума.

Употреба: се нанесува на чиста кожа на областа околу очите, еднаш до два пати во текот на денот.
После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се