FREZYDERM Plaque&Tartar Течност за уста за инстантно отстранување на микробниот плак и бактериите, 250 мл

Frezyderm Plaque & Tartar MouthWash vodicka za usta
FREZYDERM Plaque&Tartar Течност за уста за инстантно отстранување на микробниот плак и бактериите, 250 мл
345,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056715C
favorite_border

Опис на производот

Frezyderm Plaque & Tartar Mouthwash Течност за уста за инстантно отстранување на микробниот плак и бактериите.

Иновативна моќна комбинација на пирофосфат, цименол и растителни екстракти, кои штитат од формирање плак. 

Основна причина за кариес е микробниот плак, што претставува безбоен филм од бактерии. Овој слој секогаш треба да се отстранува за да не дојде до наталожување на наслаги.

  • Натриум пирофосфат: го отстранува плакот и го спречува неговото повторно појавување
  • Цименол: се бори против микробниот плак и спречува создавање на орален биофилм
  • Екстракти од миризлива смола и жалфија со бисаболол и ксилитол: со анти-инфламаторно и анти-микробно дејство
  • Флуорид (0,055% натриум флуорид 250 ppmF): заштита од кариес. Го продолжува чувството на свежина

Пакување: 250 мл.

Содржина

Состав: вода, глицерин, алкохол денат, ПЕГ-40 хидрогенизирано рицинусово масло, екстракт од миризлива смола, екстракт од жалфија, масло од жалфија, натриум флуорид, натриум сахарин, ксилитол, бисаболол, лимонска киселина, натриум пирофосфат, натриум бензоат, полисорбат 20, о-цимен-5-ол, CI 42090, арома, д-лимонен.

Употреба: Со 10 мл течност за уста исплакнете 10 секунди по четкање на забите. Да не се голта.

Не е наменето за деца под 6 години. Се препорачува употреба на паста за заби Frezyderm Plaque&Tartar. 

После првото отварање да се користи до 12 месеци. Да се чува на места недстапни на деца. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се

Албански

FREZYDERM Plaque&Tartar TOOTHWASH Larës goje për mënjanimin e menjëhershëm të pllakës dentare me mikrobe dhe baktereve.

Kombinim inovativ i fuqishëm i pirofosfatit, cimenolit dhe ekstrakteve bimore, të cilat mbrojnë nga formimi i pllakave dentare.

Shkaku kryesor i kariesit është pllaka denatre me mikrobe, e cila paraqet një film pa ngjyrë bakteresh. Kjo shtresë duhet të hiqet gjithmonë për të parandaluar grumbullimin e shtresave.

  • Pirofosfat i natriumit: mënjanon pllakën denatre dhe parandalon rishfaqjen e saj
  • Cimenol: lufton kundër pllakës dentare me mikrobe dhe parandalon formimin e biofilmit oral
  • Ekstrakte të rrëshirës aromatike dhe sherebelës me bisabolol dhe ksilitol: me veprim anti-inflamator dhe anti-mikrobik
  • Fluori (0.055% fluorid natriumi 250 ppmF): mbrojtje kundër kariesit. Zgjat ndjesinë e freskisë

Përdorimi: Shpëlajeni me 10 ml larës goje për 10 sekonda pasi të keni larë dhëmbët. Të mos gelltitet. Nuk është i dedikuar për fëmijë nën 6 vjeç. Rekomandohet përdorimi i pastës së dhëmbëve Frezyderm Plaque&Tartar.

Përbërja: ujë, glicerinë, denat alkooli, vaj ricini i hidrogjenizuar PEG-40, ekstrakt i rrëshirës aromatike, ekstrakt sherebele, vaj sherebele, fluor natriumi, sakarinë natriumi, ksilitol, bisabolol, acid citrik, pirofosfat natriumi, benzoat natriumi, polisorbat 20, o-cimen-5-ol, CI 42090, aroma, d-limonen. 

Pas hapjes së parë, përdoret deri në 12 muaj. Të ruhet në vende të paarritshme prej fëmijëve. 

Paketimi: 250 ml.