FREZYDERM SensiTeeth Детска паста за заби 500 ppm (3+ год.) 50 мл

FREZYDERM SensiTeeth Детска паста за заби 500 ppm (3+ год.) 50 мл
188,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
043740C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Паста за заби за деца со арома на бобинки

  •     За деца над 3 години
  •     Едноставно и безбедно
  •     Антикариес гел
  •     Флуорид+калциум
  •     Минимизирање на алергиските реакции
  •     Содржи натриум монофлуорофосфат
  •     Погодно за хомеопати
  •     Погодно во случаи на цилијакија

Не содржи: глутен, парабени, ароматични алергени, SLES, сапун и боја

Оваа паста за заби, со пријатна арома на бобинки, штити од кариес и ја зајакнува забната глеѓ. Чисти со помош на благи активни состојки. Синергијата на флуорид и калциум, ја зајакнува забната глеѓ, штитејќи ја од штетните ефекти на киселините и шеќерите.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: сорбитол, хидриран силикат, вода, ПЕГ-8, натриум лауроил саркозинат, арома, екстракт од жалфија, екстракт од мира смола, масло од жалфија, натриум монофлуорофосфат, калциум глицерофосфат, глицерин, бисаболол, целулозна гума, натриум бензоат, полисорбат 20, ксилитол.

Употреба: нанесете мала количина од пастата на четка за заби и четкајте ги забите правилно 3 минути.

Надгледувајте го четкањето кај детето за да се минимизира ризикот од голтање.

После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се