FREZYDERM Sensitive teeth Течност за уста за ублажување симптомите на чувствителните заби, 250 мл

Frezyderm Sensitive Teeth Mouthwash rastvor, tecnost za usta
FREZYDERM Sensitive teeth Течност за уста за ублажување симптомите на чувствителните заби, 250 мл
329,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056716C
favorite_border

Опис на производот

Frezyderm Sensitive Teeth Mouthwash Течност за уста за ублажување на симптомите на чувствителните заби.

Ладни или топли пијалоци, воспаленија на непцата, скршени пломби, расипување на глеѓта се состојби кои ја зголемуваат денталната непријатност.

Оваа течност за уста е создадена од комбинација на активни состојки со клинички студии за ефикасност. Специјализираното дејство на органската калиумова сол веднаш и ефикасно ги ублажува симптомите на чувствителните заби. 

  • Калиум цитрат (3%): ја намалува чувствителноста на забите
  • Цименол: се бори против денталниот плак и спречува создавање на орален биофилм
  • Екстракти од миризлива смола и жалфија со бисаболол и ксилитол: со анти-инфламаторно и анти-микробмно дејство. Го продолжува чувството на свежина
  • Флуорид (0,055% натриум флуорид 250 ppmF): заштита од кариес

Пакување: 250 мл.

Содржина

Состав: вода, глицерин, алкохол денат, калиум цитрат, екстракт од миризлива смола, екстракт од жалфија, масло од жалфија, натриум флуорид, натриум сахарин, ксилитол, бисаболол, ПЕГ-40 хидрогенизирано рицинусово масло, полисорбат 20, натриум бензоат, о-цимен-5-ол, лимонска киселина, CI 16035, бензоаева киселина, сорбинска киселина, калиум сорбат, арома.

Употреба: Со 10 мл течност за уста исплакнете 10 секунди по четкање на забите. Да не се голта.

Не е наменето за деца под 6 години. Се препорачува употреба на паста за заби Frezyderm Sensitive teeth. 

После првото отварање да се користи до 12 месеци. Да се чува на места недстапни на деца. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се

Албански

FREZYDERM Sensitive teeth TOOTHWASH Larës goje për të lehtësuar simptomat e dhëmbëve të ndjeshëm.

Pijet e ftohta ose të nxehta, inflamacioni i mishrave të dhëmbëve, mbushjet e thyera, prishja e smaltit janë gjendje që rrisin shqetësimin dentar. 

Ky larës goje është krijuar nga një kombinim i përbërësve aktivë të studiuar klinikisht për efikasitet më të mirë. Veprimi i specializuar i kripës organike të kaliumit lehtëson menjëherë dhe në mënyrë efektive simptomat e dhëmbëve të ndjeshëm. 

  • Citrati i kaliumit (3%): zvogëlon ndjeshmërinë e dhëmbëve
  • Cimenoli: lufton kundër pllakës dentare dhe parandalon formimin e biofilmit oral
  • Ekstrakte të rrëshirës aromatike dhe sherebelës me bisabolol dhe ksilitol: me veprim anti-inflamator dhe anti-mikrobik. Zgjat ndjesinë e freskisë
  • Fluori (0.055% fluorid natriumi 250 ppmF): mbrojtje kundër kariesit 

Përdorimi: Shpëlajeni me 10 ml larës goje për 10 sekonda pasi të keni larë dhëmbët. Të mos gelltitet. Nuk është i dedikuar për fëmijë nën 6 vjeç. Rekomandohet përdorimi i pastës së dhëmbëve Frezyderm Sensitive teeth. 

Përbërja: ujë, glicerinë, denat alkooli, citrat kaliumi, ekstrakt rrëshirës aromatike, ekstrakt i sherebelës, vaj sherebele, fluor natriumi, sakarinë natriumi, ksilitol, bisabolol, PEG-40 vaj ricini i hidrogjenizuar, polisorbat 20, benzoat natriumi, o-cimen-5-ol, acid citrik, CI 16035, acid benzoik, acid sorbik, sorbat kaliumi, aroma. 

Pas hapjes së parë, përdoret deri në 12 muaj. Të ruhet në vende të paarritshme prej fëmijëve. 

Paketimi: 250 ml.