FREZYDERM Sun Лосион за бебиња за заштита од сонце СПФ 25, 100 мл

FREZYDERM Sun Лосион за бебиња за заштита од сонце СПФ 25, 100 мл
589,00 ден.
509,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
034752C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Лосион за заштита од сонце за бебиња и деца со заштитен фактор 25

  • За лице и тело
  • Од раѓање
  • Дерматолошки тестиран
  • Водоотпорен
  • Не содржи парабени и бои
  • Заштита од UVA-UVB VIS-IR со природни филтри
  • Лосион за заштита од сонце за бебиња и деца со природни филтри, витамин Е и пантенол
  • Ја штити кожата од дехидратација и иритации
  • Специјално формулиран за кожа чувствителна на хемиски филтри

Пакување: 100 мл

Состојки: вода, C12-15 алкил бензоат, титан диоксид, цинк оксид, изононил изононаноат, глицерин, изохексадекан, сончоглед, PEG-30 диполихидроксистеарат, цетил диметикон, цетил PEG/PPG-10/1 диметикон, хексил лаурат, полиглицерил-4 изостеарат, цериум диоксид, дикрапилил карбонат, алумина, C30-45 алкил метикон, полихидроксистеаринскакиселина, пантенол, токоферол ацетат, циклометикон, масло од соја, биосахарид гум-4, дистеардимониум хекторит, токоферол, пчелин восок, микрокристален восок, метикон, каприлил гликол, дихидромирценол, силициум, алуминиум хидроксид, магнезиум сулфат, пропилен карбонат, C30-45 олефин, C18-70 изопарафин, PEG-5 пентаеритрил етер, PPG-5 пентаеритрил етер, стеарил стеарат, феноксиетанол, динатриум ЕДТА, етилхексилглицерин.

Употреба: За надворешна употреба.

После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се