GANASSINI Неовидерм емулзија за кожа 100 мл

GANASSINI Неовидерм емулзија за кожа 100 мл
790,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
029995C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Емулзија за кожа со заздравувачко и регенерирачко дејство, погодна за третман на:

 • Изгореници од прв и втор степен (сончеви, термални, хемиски, радијација)
 • Улцери и интертриго
 • Иритации на кожата после естетски интервенции (ласер, пилинг)
 • Mали повреди и постоперативни лузни
 • После хемиски пилинг
 • После тетоважи

Благодарение на иновативниот состав од β-глукан, хијалуронска киселина и алгинати, кремата има повеќе особини:

 • Го стимулира и забрзува процесот на ткивна регенерација
 • Смирува воспаленија
 • Ја хидрира кожата
 • Заштитува така што ги поттикнува одбранбените механизми на кожата
 • Апсорбира ексудати

Пакување: 100 мл

Содржина

Употреба: се нанесува тенок слој на кожата и се остава да се впие.
 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се