GANASSINI Rilastil D-Clar Крема за изедначување и депигментирање со СПФ 50+, 50 мл

GANASSINI Rilastil D-Clar Крема за изедначување и депигментирање со СПФ 50+, 50 мл
1.390,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
041779C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Пигментиран крем со заштитен фактор, лесно се апсорбира, погоден како дневен ДЕПИГМЕНТИРАЧКИ третман со дејство за
изедначување на тенот.

  • Се спротивставува и ги корегира несовршености
  • Ја воедначува кожата
  • Штити и спречува нови несовршености благодарение на физичките филтри СПФ 50+
  • Физички филтри SPF 50+
  • Натриум DNA биолошки активна компонента со големо обновувачко дејство
  • Витамин Е антиоксиданс
  • α бисаболол со смирувачко дејство
  •  γ оризанол антиоксиданс
  • Витамин PP го намалува пренесувањето на меланозомите и кератиноцити
  • Тетрапептид-30 ја спречува синтезата на меланин

Пакување: 50 мл

Содржина

Употреба: се нанесува еднаш дневно, наутро. Пред употреба се протресува.
Одговара за сите типови на кожа и возрасти.
 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се