GEROVITAL Антицелулитен крем, 200 мл

GEROVITAL Антицелулитен крем, 200 мл
699,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050996C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

GEROVITAL® H3 EVOLUTION Perfect Look Anti Cellulite Cream 200 мл

  • Дерматолошки тестирано

  • Со природно масло од дива роза и кофеин

Кремата содржи масло од семе од дива роза и шеа путер за лесна апсорпција без да ја масти кожата и да и предизвикува чувство на тежина. 

Кофеинот поттикнува согорување на масти, и ја стимулира микроциркулацијата и дренажните процеси во ткивата со целулит. 

Aeсцин, најактивниот сапонин од дивиот костен, има корисни ефекти кои го намалуваат изгледот на кожата како кора од портокал. 

Никотинамидот има ефекти на преструктуирање, ја стимулира синтезата на нови влакна на колаген и еластин, ја тонизира и ја подобрува текстурата на кожата.

Направена е студија каде биле опфатени повеќе од 100 жени со следните резултати:

  • Намалување на целулитот: намалување на обемот на бутовите за максимум 2,5 см

  • Ефективноста е демонстрирана со мерења на обемот на бутовите, по 42 дена употреба

  • Резултати од ефективното тестирање во истражувачкиот центар EVIC Романија.

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: семе од дива роза, шеа путер, кофеин, аесцин, никотинамид.

Употреба: Нанесете од кремата на местата со целулит и убаво масирајте. Се препорачува да се користи подолг временски период. Комбинирајте го третманот со здрава исхрана и редовно вежбање.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се