GEROVITAL H3 Evolution Дневна крема против брчки со СПФ10 (45+), 50 мл

GEROVITAL H3 Evolution Дневна крема против брчки со СПФ10 (45+), 50 мл
614,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
022743C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

H3 Evolution 45+ Хидратантен лифтинг крем за дневна употреба со СПФ 10

  • Дерматолошки тестирано

Хидратантен крем за дневна употреба кој Ви нуди УВ заштита во текот на целиот ден.

Дејство: ги корегира недостатоците на кожата и ја намалува појавата на брчки. Активните состојки го спречуваат деструктивното дејство на УВ зрачењето и другите надворешни фактори, благодарејќи на синергетското дејство помеѓу Superoxide Dismutase – ензим против стареење – BoswelliaSerrata и УВ филтрите.

Резултат: цврста, интензивно хидрирана, заштитена кожа.

Пакување: 50 мл

Содржина

Употреба: се нанесува наутро на лицето, вратот и деколтето по темелно отстранување на шминката.         

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се