GEROVITAL H3 Evolution Дневна крема против стареење (45+), 50 мл

GEROVITAL H3 Evolution Дневна крема против стареење (45+), 50 мл
614,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
022744C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Дерматолошки тестирано

Се препорачува за превенција и третман на знаци на стареење, брчки, сувост на кожата, недостаток на еластичност и цврстина.

Активни состојки: Комплексот против стареење (Superoxide Dismutase + Trylagen + GP4G)  гарантира долгорочни ефекти: намалување на појавата на брчки и обновување на колагенот.

Дејство: Високо ефикасна иновативна формула, специјално создадена за третман на зрела кожа. Содржи био-миметички состојки (масла, масти, природни восоци) со висока реконструктивна моќ.

Резултат: реструктуирана кожа без брчки.

Пакување: 50 мл

Содржина

Употреба: Се нанесува навечер по отстранување на шминката со лесна масажа до целосна апсорпција.

Може да се нанесе и два пати во текот на денот, наутро и навечер, за возрасна, ревитализирана кожа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се