GEROVITAL H3 Hyaluron C Ноќен крем против брчки, 50 мл

Gerovital  H3 Hyaluron C Night Anti-Wrinkle Cream Care noken krem protiv brcki so hijaluron
GEROVITAL H3 Hyaluron C Ноќен крем против брчки, 50 мл
429,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045282C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Дерматолошки тестирано
  • 1% хијалуронска киселина и витамин Ц
  • За лице, врат и деколте

Овој крем содржи состојки кои ја обновуваат кожата за време на ноќта, ги намалуваат брчките и спречуваат појава на нови брчки.

  • Чистата хијалуронска киселина ги обновува резервите на вода на кожата, обезбедувајќи хидратантен слој на површината на кожата, што ги балансира загубите на вода одвнатре
  • Липозомалната хијалуронска киселина продира во дермисот, пополнувајќи ги брчките одвнатре
  • Синергетското дејство помеѓу комплексот Sepilift DPHP®, липозомите со витамин Ц и ниацинамидот го стимулира производството на нови колагенски и еластични влакна кои обезбедуваат долготрајни ефекти против појава на брчки
  • Витаминскиот коктел формиран од липозомален витамин Ц, ниацинамид (витамин Б3) и витамин Е ги неутрализира оксидативните реакции и придонесува за обновување на тонусот на кожата и младешкиот изглед

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: вода, глицерил стеарат, цетеарил алкохол, глицерин, сквален, глицин соја масло, ниацинамид, ундекан, масло од семе од Plukenetia Volubilis, дипалмитол хидроксипролин, феноксиетанол, хидроксиетил акрилат/натриум акрилоилдиметил таурат кополимер, цетеарет-22, тридекан, шеа путер, токоферил ацетат, изохексадекан, парфем, полисорбат 60, натриум хијалуронат, пропанедиол, етилхексилглицерин, тетранатриум ЕДТА, ВНА, аскорбил тетраизопалмитат, гликозил керамиди, пентилен гликол, лецитин, карбомер, натриум хидроксид, екстракт од ирски мов.

Употреба: се нанесува навечер на лицето, вратот и деколтето.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се