GEROVITAL H3 Retinol Крем за регенерација со ретинол (45+), 50 мл

GEROVITAL H3 Retinol Крем за регенерација со ретинол (45+), 50 мл
516,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
029316C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Дерматолошки тестирано

Овој крем е специјално наменет за нормализирање на процесите на клеточна регенерација и забавување на физиолошкото стареење на кожата. Кремот содржи ретинол, кој длабоко навлегува во дермисот, ги забрзува ензимските процеси и клеточната делба и ја нормализира кератинизацијата.

Заедно со комплексот Sepilift ги намалува брчките и ја зголемува еластичноста и цврстината на кожата. Биомимичките природни масла (соја, сквала, шеа путер) и екстрактот од Boswellia Serrata ја смируваат и регенерираат кожата и спречуваат нејзина можна иритација.

Пакување: 50 мл

Содржина

Употреба: Се нанесува секојдневно на лицето, вратот и деколтето.

Се препорачува да се избегнува изложување на сонце и употреба на кремот за време на бременост.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се