GEROVITAL MEN Крем против брчки со хијалуронска киселина 30 мл

GEROVITAL MEN Крем против брчки со хијалуронска киселина 30 мл
599,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
049719C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Крема против брчки за мажи со хијалуонска киселина.

Наменета специјално за мажи, со комплексна комбинација на активни принципи: Ion-Moistᵀᴹ4 Men и два вида хијалуронска киселина: прав (дејствува однадвор) и липозомална (дејствува одвнатре). Кремот ја ублажува длабочината на брчките, ја обновува еластичноста на кожата и го подобрува младешкиот изглед. Витаминот Е го ограничува оксидативниот стрес и ја зачувува хијалуронската киселина и колагенот и еластинските влакна во кожата.

Пакување: 30 мл

Содржина

Употреба: На чисто лице, нанесете 2 пати на ден, наутро и навечер

Состав: вода, глицерин, сквален, каприлик/каприк триглицериди, цетеарил алкохол, глицерил стеарат, цетеарет-20, гликозил керамид, пентилен гликол, натриум хијалуронат, феноксиетанол, етилхексилглицерин, калциум пантотенат, ксантан гума, уреа, каприлил гликол, магнезиум хлорид, калиум хлорид, калиум лактат, магнезиум лактат, натриум цитрат, гликоза, лимонска киселина, дипалмитоил хидроксипролин, токоферил ацетат, натриум полиакрилат, хидрогенизиран полидекан, тридецет-6, шеа путер, парфем, ВНА, тетранатриум ЕДТА, натриум хидроксид.

После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се