GEROVITAL Must Have Хидратантен крем со 1% пептиди и СПФ15, 50 мл

Gerovital Must Have Moisturizing cream 1% Peptide SPF 15 hidratanten krem peptidi zastiten faktor
GEROVITAL Must Have Хидратантен крем со 1% пептиди и СПФ15, 50 мл
681,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054154C
favorite_border

Опис на производот

  • Со 1% пептиди и СПФ15
  • Дерматолошки тестиран
  • Природна нијанса
  • За хидратација и цврстина на кожата

Дневен, хидратантен крем, за заштита од сонце. Придружните активни состојки помагаат да се зголеми нивото на влага и во длабоките и во надворешните слоеви на кожата. Содржи комплекс од пептиди од морско потекло кои и обезбедуваат на кожата хранливи материи и аминокиселини потребни за одржување на цврстината на кожата. Екстрактот од мед им обезбедува на клетките навлажнувачи и шеќери што ги користат клетките како енергетска поддршка за сите метаболички процеси. Спојувањето со гликогенот ги поддржува овие процеси на производство на енергија, имплицитно клеточниот метаболизам како целина. Комплексот Aquaxyl обезбедува оптимално ниво на влага. Витаминот Е се спротивставува на ефектите од оксидативниот стрес.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glyceryl Stearate, CI 77891, Pentylene Glycol, Dibutyl Adipate, Cetyl alcohol, Glycerin, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Cetearyl Alcohol, Sodium Stearoyl Glutamate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Zinc Oxide (nano), Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol (nano), PEG-75 Stearate, Ceteth-20, Steareth-20, Decyl Glucoside, Propylene Glycol, Mel Extract, Soluble Collagen, Hydrolyzed Elastin, Sodium PCA, Serine, Glycogen, Phenoxyethanol, Tocopheryl Acetate, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Xylitol, Glyceryl Laurate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Tromethamine, Xanthan Gum, Sodium Citrate, CI 77492, CI 77491, CI 77499, Triethoxycaprylylsilane, BHA, Tetrasodium EDTA, Sodium Hydroxide, Sorbic Acid.

Употреба:

Се користи секојдневно, наутро за навлажнувачки ефекти, заштита од УВ зрачење и измазнување на тенот на кожата.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се