GEROVITAL Plant CC Medium Крем со мат ефект, 30 мл

GEROVITAL Plant CC Medium Крем со мат ефект, 30 мл
345,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
047043C
favorite_border

Опис на производот

GEROVITAL PLANT CC cream 30 ml

  • ЦЦ крем со мат ефект
  • Дерматолошки тестирано
  • За нормална кожа
  • 94% состојки од природно потекло

СС кремот на Gerovital му дава на вашиот тен природен изглед со употреба на единствена формула која комбинира ефективни активни состојки со природни пигменти. CC кремот нуди повеќекратни придобивки: ја намалува појавата на несовршености на кожата, ја матира и измазнува текстурата на кожата, заштитувајќи ја од агресијата на надворешните агенси. Комплексот Poliplant Microbiom Protect ја спречува микробната нерамнотежa на површината на кожата и ја подобрува бариерната функција за хармонично избалансиран тен.

Резултатот: поздрава и заштитена кожа.

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: вода, глицерин, ундекан, тридекан, цинк оксид, скроб од тапиока полиметилсилсаквиоксан, изононил изононаноат, октилдодеканол, натриум акрилат/натриум акрилоилдиметил таурат кополимер, изопрооил изостеарат, феноксиетанол, С15-19 алкан, октилдодецил ксилозид, ПЕГ-30 диполихидроксистеарат, триетоксикаприлилсилан, етилен/пропилен/стирен кополимер, сорбитан олеат, пропилен гликол, ксилитилглукозид, анхидроксилитол, ксилитол, полиглицерин-6 лаурат, полиглицерин-6, етилхексилглицерин, натриум лауроил глутамат, екстракт од корен од репај, екстракт од корен на Ruscus aculeatus, екстракт од семе на див костен, екстракт од лист на хамамелис, екстракт од плод на лоза, лизин, магнезиум хлорид, токоферол, масло од сончогледово семе, натриум бензоат, калиум сорбат, парфем, динатриум ЕДТА, CI 77891, CI77491, CI 77492, CI77499.

Употреба: Се нанесува рамномерно на лицето, вратот и градите. Поголема покриеност се добива со употреба на дополнителен слој.

Препорачана возраст: 25-30-35-40 години.

Останатите 6% од состојките гарантираат правилно зачувување на формулата.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се