GOOD NATURE Чај за дишни патишта, 100 г

GOOD NATURE Чај за дишни патишта, 100 г
94,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
047976C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Свежо приготвена, топла чајна напивка од билки што изобилуваат со етерични масла е секогаш добредојдена.

Чајната мешавина за дишни патишта содржи повеќе билки, меѓу кои жалфија, која придонесува за здравјето на горните дишни патишта, и црн бибер, кој, исто така, помага за нормална функција на респираторниот систем. Мешавината уште содржи и маточина, плод од смрека, оригано и чубрица.

Жалфијата придонесува за здравјето на горните дишни патишта. Црниот бибер исто така помага за нормална функција на респираторниот систем.

Нето-тежина: 100 г

Содржина

Приготвување: eдна супена лажица од мешавината се прелева со 250 мл врела вода. Се остава да отстои 10 минути во покриен сад, а потоа се процедува. Чајот се пие два-трипати на ден, пред јадење.

Може да се користи за инхалација и за гаргара.

Производот да не се користи подолго од две недели.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се