GUAM Антицелулитна крема, 250 мл

GUAM (057KK) Anti cellulite cream body massage anticelulitna krema
GUAM Антицелулитна крема, 250 мл
1.890,00 ден.
5
Просек: 5 (1 мислење)
Бренд
Шифра
045634C
favorite_border

Опис на производот

Идеален избор за третирање на тврдокорен целулит!

Формула која Гуам ја користи од самиот почеток, формула со докажана ефикасност 30 години.

  • Брзо се апсорбира и е одличен антицелулитен третман на телото. Успешно ја подобрува циркулацијата и го редуцира целулитот
  • Внимателно одбраните состојки Гуам алги, растителни екстракти, бреза, костен, навлажнувачки фактор, етерично масло од лимон и витамин Е, го прават производот многу ефикасен, лесен за употреба
  • Брзо се апсорбира и не остава траги на облеката. Идеален и за домашна и за професионална употреба
  • Кремата е безбедна да се користи во период на бременост и лактација, како и кај лица со проблематични вени и капилари

Пакување: 250 мл

Содржина

Начин на употреба: нанесете од кремата и нежно масирајте сè додека комплетно не се апсорбира во кожата. Се препорачува и во периодот на бременост и лактација, како и кај оние со проблематични вени и капилари.

Мислења на потрошувачи

angela_cavkoska
5
Одлична крема. Делува длабински на целулитот и погодна е за кожа склона кон вени и капиларии. Ја препорачувам. 5 звезди !
Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се