GUAM Фанго гел со нано технологија, 400 мл

GUAM Фанго гел со нано технологија, 400 мл
4.095,00 ден.
5
Просек: 5 (1 мислење)
Бренд
Шифра
046877C
favorite_border

Опис на производот

Екстремен редуктор на масни наслаги и целулит!

Содржи Guam алги, липоактивни наносфери со дијаметар 220 нанометри, кои гарантираат директно делување врз масните клетки, односно масните депозити.

  • Има силен антицелулитен ефект
  • Има директен ефект против локализираните масни наслаги
  • Овозможува да се поправи формата на телото
  • Брзо се апсорбира, не останува на кожата
  • Може да предизвика мало црвенило и затоплување на кожата
  • Може да го користат и лица со проблематични вени и капилари
  • Не се препорачува во период на бременост и лактација

Пакување: 400 мл.

Содржина

Содржи: GUAM алги, липоактивни наносфери и кофеин. Го активира процесот на липолиза.

Употреба: се користи секој ден по туширање на чиста кожа (еднаш дневно), со таква динамика 15-20 дена, а потоа се редуцира динамиката на секој втор ден.

Препаратот е за целото тело, освен врат, деколте и гради.

Мислења на потрошувачи

jasmina
5
nesto dosega najmnogu mi pomognalo vo borba so celulitot, od site mozni preparati dosega sto sum gi koristela. Prezadovolna sum
Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се