GUAM Tourmaline Фанго крема за цело тело, 300 мл

GUAM Tourmaline Фанго крема за цело тело, 300 мл
2.625,00 ден.
5
Просек: 5 (1 мислење)
Бренд
Шифра
045581C
favorite_border

Опис на производот

Eкстремно силен препарат кој делува врз тврдокорен и резистентен целулит и агресивно ги напаѓа масните клетки и ги редуцира!

Специјална формула за цело тело (освен врат, гради и деколте).

Ја подобрува циркулацијата, ја отстранува водата од поткожното ткиво, го одржува тонусот, ја подобрува еластичноста на кожата, благодарејќи на ФИР технологијата.

Препаратот има изразен липолитички, антицелулитен и дренажен ефект. Содржи Гуам алги, олигоелементи и микронизиран црн Турмалин, чист природен минерал што ги овозможува придобивките од FIR инфрацрвените зраци. Препаратот ја апсорбира телесната топлина која е на површината и ја враќа назад во поткожното ткиво, во вид на инфрацрвени зраци со долг бран. Се препорачува во сите случаи каде што има потреба од загревање и поттикнување на микроциркулација.

Идеален е како финиш после туширање со турмалин кал за интензивен ефект или може да се користи и независно од калта!

Пакување: 300 мл.

Содржина

Начин на употреба:

Се препорачува првично да се користи во мали количини, а потоа да се зголемува слојот на нанесување, откако ќе се земе предвид реакцијата на кожата. Нанесете Fango crema на критичните делови на телото со нежно масирање и оставете да се исуши.

Се нанесува секоја вечер по туширање на чиста сува кожа. Не се измива.

По 30 секунди од апликацијата нормално е црвенило, интензивно загревање кое може да трае 30 минути до неколку часа. Може да се користи индивидуално или во комбинација со соодветна кал од алги на Guam за рапидно брзи резултати.

Предупредување:

Препаратот не се препорачува за деца, кај оние со проблематични вени и капилари, како и во период на бременост и лактација.

Мислења на потрошувачи

vzet2000
5
Калта според мене е најдобриот производ кој го имам употребувано во домашни услови, лесен е и не бара многу време да одвоите а резултатите се неверојатни. Ја користам често и уживам во текот на целиот процес, кожата е неверојатно мазна после третманот.
Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се