GULLON Bio Organic Органски колачиња со чоколадни парченца, 250 г

GULLON Bio Organic Органски колачиња со чоколадни парченца, 250 г
179,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
047863C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Производот не содржи јајца и соја
  • Погодно за вегетаријанци
  • Сончогледово масло со висока содржина на олеинска киселина

Нето-тежина: 250 г

Содржина

Состојки: пченично брашно*, чоколадни парченца 25%* (какао маса, шеќер, путер од какао, емулгатор (сончогледов лецитин)), растително масло (сончогледово масло со висока содржина на олеинска киселина) 16%*, шеќер*, гликозен и фруктозен сируп *, сол, средство за нараснување (натриум хидроген карбонат, амониум хидроген карбонат), природен вкус, антиоксидант (екстракт богат со токоферол).

*состојки од органско производство.

Производот може да содржи траги од млеко и јатки.

Пакувањето содржи околу 24 колачиња, секое по 10,5г.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се