GULLON Cuor di Cereale Интегрални биксвити со крцкав ориз и пченка, 265 г

GULLON Cuor di Cereale Croccante Biscuits Wholegrain With Crunchy Rice and Corn integralni kolacinja so krckav oriz i pcenka
GULLON Cuor di Cereale Интегрални биксвити со крцкав ориз и пченка, 265 г
115,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056673C
favorite_border

Опис на производот

Cuor di Cereale Croccante Biscuits Wholegrain With Crunchy Rice and Corn – Интегрални бисквити со крцкав ориз и пченка.

  • Големо количество растителни влакна
  • Без палмино масло

Нето-тежина: 265 г.

Содржина

Состојки: пченкарни снегулки 17% (пченка, сол, шеќер, сируп од јачменов слад), пченично брашно 16%, овесни снегулки 15%, шеќер, експандиран ориз 13% (оризово брашно, пченично брашно, сол), растително масло (високоолеично сончогледово масло) 13%, снегулки од пченичен слад 8%, полидекстроза, пченичен скроб, сируп од слад (јачмен), средство за нараснување (натриум хидроген карбонат, амониум хидроген карбонат), емулгатор (соја лецитин), сол, фруктозен и гликозен сируп, арома, антиоксидант (екстракт богат со токоферол).

Може да содржи траги од млеко и соја.

Нутритивни вредности на 100 г производ: енергетска вредност 1873kJ/446kcal, масти 14 г, од кои заситени 1.3 г, јаглехидрати 70 г, од кои шеќери 16 г, влакна 6.0 г, протеини 6.9 г, сол 1.1 г. 

Да се чува на ладно и суво место, заштитено од сончева светлина. По отворањето да се чува во истите услови и да се затвора по секоја употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се

Албански

Cuor di Cereale Croccante Biscuits Wholegrain With Crunchy Rice and Corn – Biskota integrale me oriz krokant dhe misër.

  • Sasi e lartë e fibrave vegjetale
  • Pa vaj palme

Përbërësit: fjollëza misri 17% (misër, kripë, sheqer, shurup malt elbi), miell gruri 16%, fjollëza tërshëre 15%, sheqer, oriz i ekspanduar (zgjeruar) 13% (miell orizi, miell gruri, kripë), vaj vegjetal (vaj luledielli me oleik të lartë) 13%, fjollëza nga malti i grurit 8%, polidekstrozë, niseshte gruri, shurup malti (elbi), agjent fryrës (hidrogjen karbonat natriumi, hidrogjen karbonat amonium), emulsifikues (lecitinë soje), kripë, shurup fruktozë dhe glukozë, aromatozues, antioksidant (ekstrakt i pasur me tokoferol).

Mund të përmbajë gjurmë qumështi dhe soje.

Vlerat ushqyese në 100 g produkt: vlera energjetike 1873 kJ/446 kcal, yndyrna 14 g, nga të cilat të ngopura 1,3 g, karbohidrate 70 g, nga të cilat sheqerna 16g, fibra 6,0g, proteina 6,9 g, kripë 1,1 g.
Të ruhet në vend të freskët dhe të thatë, i mbrojtur nga rrezet e diellit. Pas hapjes, të ruhet në të njëjtat kushte dhe të mbyllet pas çdo përdorimi.

Pesha neto: 265 g.