HEDERA VITA Anti-Spots Пена за чистење лице, 150 мл

HEDERA VITA Anti-Spots Пена за чистење лице, 150 мл
269,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052238C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Пена за чистење лице со ефект на ладење, ефикасно го отстранува вишокот на себум и нечистотии, па кожата изгледа свежо, чисто, мат, без масен сјај.

Благодарение на омекнувачките својства на маслото од бабасу и благотворното дејство на бисабололот, кожата е заштитена од сушење. Комбинацијата од екстракт од крајбрежна кора од бор кој ја штити кожата од слободните радикали, цинк кој помага да се намали прекумерното масло на кожата и млечна киселина која нежно ги отстранува мртвите клетки од површината на кожата, ја прават пената ефикасна во спречувањето на несовршеностите.

Пакување: 150 мл

Содржина

Состав: Aqua, Citrus Nobilis Fruit Extract, Sodium Cocoyl Glutamate, Babassu Oil Glycereth-8 Esters, Menthyl PCA, Lactamide MEA, Menthane Carboxamide Ethylpyridine, Sodium Cocoabutteramphoacetate, Cocamidopropyl Betaine, Diglycerin, Pinus Pinaster Bark Extract, Zinc PCA, Bisabolol, Lactic Acid, Myristyl Lactate, Phenoxyethanol, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Ethylhexylglycerin, Parfum, CI 16255.

Употреба: може да се нанесува на влажна или сува кожа. По нанесувањето оставете го кратко да делува, а потоа исплакнете со вода. Користете наутро и навечер.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се