HEDERA VITA Anti-Spots Сапун за лице, 80 г

HEDERA VITA Anti-Spots Сапун за лице, 80 г
149,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052244C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Сапунот е исклучително ефикасно средство за одржување на хигиената и чистење на исклучително масната кожа склона кон акни.

Збогатен е со ароматични масла од лаванда, жалфија и чајно дрво, кои помагаат за длабинско чистење на затворените пори, отстранување на вишокот на себум и намалување на појавата на митесери.

Основата на растителни масла во која преовладува маслото од шеа путер, кокосово, бадемово и рицинусово масло, збогатено со козјо млеко, ја прави кожата да изгледа хидрирана, мека, мазна и природно сјајна.

Пакување: 80 г

Содржина

Состав: Elaeis Guineensis Kernel Oil, Cocos Nucifera Oil, Butyrospermum Parkii Butter, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Ricinus Communis Seed Oil, Caprae Lac, Sodium Hydroxide, Lavandula Angustifolia Oil, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil, Salvia Officinalis Oil, CI 42090, CI 19140.

Употреба: намачкајте ја влажната кожа со сапун и исплакнете ја темелно со млака вода.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се