HEDERA VITA Bubble Gum Срце пенлива топка, 140 г

HEDERA VITA Bubble Gum Срце пенлива топка, 140 г
199,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052573C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Поради своите состојки, морската сол го забрзува метаболизмот и излачувањето на штетните состојки. Го стимулира излачувањето на вишокот вода од кожата и сврзното ткиво, со што се спречува таложење на вишок течност, па кожата станува посилна, помазна, поцврста, помека и поздрава.

Минералите од солта се врзуваат за клетките на кожата, па таа станува сјајна и кадифена.

Нето-тежина: 140 г

Содржина

Состав: натриум бикарбонат, лимонска киселина, Lac Pulveris, Macadamia масло, Rosa Canina масло од семе, парфем, есенцијално масло, CI 16255, сушени билки.

Употреба: наполнете ја кадата со топла вода, додадете ароматично шумливо топче за капење и уживајте во прекрасниот релаксирачки мирис. Поминете во бањата 20 до 30 минути.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се