HEDERA VITA Love-Green Маска за лице за нормална и комбинирана кожа, 30 мл

HEDERA VITA Love-Green Маска за лице за нормална и комбинирана кожа, 30 мл
149,00 ден.
75,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052233C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Маската за лице на база на глина ја освежува и ревитализира кожата на лицето, давајќи и сјаен изглед. Содржи состојки кои ја негуваат кожата и ја штитат од сушење. Глината ефикасно ги чисти затворените пори, ги деблокира и стеснува, го апсорбира вишокот на себум, давајќи и на кожата мазен, мат изглед.

  • Ја храни и освежува
  • Длабински ја чисти и ја враќа природната рамнотежа на кожата
  • Ја прави кожата помека и ја подобрува нејзината текстура

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: Aqua, Kaolin, Octyldodecyl Myristate, Squalane, Glycerin, Pentylene Glycol, Tamarindus Indica Seed Gum, Aloe Barbadensis Extract, Inulin, Yogurt Powder, Sorbitol, Propanediol, Anogeissus Leiocarpa Bark Extract, Xanthan Gum, Bambusa Arundinacea Stem Powder, Phenoxyethanol, Sodium Hyaluronate, Allantoin, Parfum, Ethylhexylglycerin, Lactic Acid, CI 19140, CI 42090.

Употреба

Нанесете подебел слој од маската на претходно исчистената и сува кожа на лицето, избегнувајќи ја областа околу очите и усните. Рамномерно распоредете ја маската и оставете да делува 15-20 минути. Потоа темелно исплакнете го лицето со вода. Користете 2-3 пати неделно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се