HEDERA VITA Сет витамин Е масло 15 мл + гратис крема за раце 60 мл

HEDERA VITA Сет витамин Е масло 15 мл + гратис крема за раце 60 мл
699,00 ден.
349,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052194C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Сет Provitamine Витамин Е масло + Anti-OX Крем за раце

  • Богат маслен серум, комбинација на природни масла со различна текстура и витамини наменет за интензивна нега на зрела и сува кожа. Скваленот и маслото од јојоба се меѓу емолиентите со високи перформанси неопходни за зачувување на мазноста и еластичноста на кожата. Маслото од семки од грозје богато со масни киселини и мултиактивен комплекс на фитостерол се идеални за нега на зрела кожа (старечка кожа). Покрај витамините, коензимот Q-10 како антиоксиданс е важен во борбата против стрес факторите и зачувување на младоста на кожата.

 

  • Кремата за раце ја храни и заштитува кожата на рацете која е секојдневно изложена на често миење и на ефектите од негативните надворешни влијанија. Шеа путерот, глицеринот и пантенолот обезбедуваат интензивна нега и заштита од дехидрација, додека посебната  комбинација на витамин Ц и екстракт од африканска кора од бреза, со своето антиоксидантно дејство, ги неутрализира слободните радикали и придонесува за мекост и мазност на кожата на рацете.

Пакување: Е витамин масло 15 мл + гратис крема за раце 60 мл

Содржина

Употреба:

  • Витамин Е маслен серум: нанесете го маслото на лицето во тенок слој и масирајте на кожата
  • Нанесете ја кремата на чиста и сува кожа на рацете, секој пат после миење или пред изложување на негативни надворешни влијанија (ветер, топлина, влага)

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се