HIPP Детски бисквити со јаболко, 150 г

HIPP Детски бисквити со јаболко, 150 г
142,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
023022C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Од 1 година
  • Со природни засладувачи од овошјето
  • Идеални за малите детски рачиња
  • Со јаболко од органско потекло
  • Содржат глутен
  • Бисквитите се со интересна форма на слонче

Пакување: 150 г

Содржина

Состав: пченично брашно, полнозрнесто пченично брашно, концентрат од јаболков сок, сончогледово масло, концентрат од лимонов сок, екстракт од јаболко.

Може да содржи траги од млеко, јајца, соја, јаткасти плодови и сусам.

Содржи глутен.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се