HOLLE A2 Органска последователна формула 2 (6+ месеци), 400 г

Holle Organic 2 Infant follow on Formula with A2 milk
HOLLE A2 Органска последователна формула 2 (6+ месеци), 400 г
701,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053688C
favorite_border

Опис на производот

Holle Organic 2 Infant Follow on Formula with A2 milk Органска последователна формула за доенчиња по 6 месеци.

 • Сертифициран органски производ
 • Витамини Ц и Д – кои придонесуваат за нормална функција на имунолошкиот систем
 • Со ДХА* - за нормален вид
 • Со АЛА (омега-3 масна киселина) која придонесува за развој на мозокот и нервите
 • Со А2 млеко

*согласно регулаторните барања за сите последователни формули.

Важна напомена: Мајчиното млеко претставува најдобра прехрана за Вашето бебе. Holle A2 Organic Infant Follow-on Formula 2 содржи специфична мешавина на протеин од сурутка и казеин. А2 млекото содржи А2 β-казеин протеин и се добива од специјални видови на крави.

Повеќе од 85 години, Holle одржува органски квалитет. Секогаш органско – поради вистински причини. Сите состојки се предмет на строги контроли за да осигураат што поголема безбедност. Holle производите се посветени на благосостојбата на Вашето бебе.

Пакување: 400 г.

Содржина

Состојки: Обезмастено А2 млеко*1, сурутка во прав* (делумно деминерализирана), растителни масла* (палмино масло*3, масло од семе од репка*, сончогледово масло*), малтодекстрин*, скроб*, калциум карбонат, калиум хлорид, масло од микроалга Schizochytrium sp., Л-тирозин, витамин Ц, калциумови соли на ортофосфорна киселина, калиум цитрат, натриум хлорид, Л-триптофан, железен сулфат, цинк сулфат, витамин Е, магнезиум карбонат, ниацин, бакар сулфат, пантонтенска киселина, витамин А, тиамин, витамин Б6, манган сулфат, калиум јодит, витамин К, натриум селенит, витамин Д, биотин, витамин Б12.

*состојки од органско производство

1 100 г прашок се направени од 181 мл обезмастено млеко

2  Содржи ДХА (согласно регулаторните барања за сите последователни формули за доенчиња). ДХА придонесува за нормален развој на видот кај доенчињата. Корисен ефект се постигнува со внес на 100 мг ДХА на ден.

Од одржливо земјоделство

Нутритивни информации (на 100 мл готов производ): eнергетска вредност 287кJ/68 kcal, масти 3.6 г (заситени 1.0 г,  мононезаситени 1.9 г, полинезаситени киселини 0.6 г), линолна киселина 574 мл, алфа линоленска киселина 57 мл, ДХА 14 мл, јаглени хидрати 7.7 г (шеќери 5.3 г, лактоза 5.2 г, скроб 0.8 г), белковини 1.4 г, витамин А 55.4 мкг RE, витамин Д 1.6 мкг, витамин Е 1.2 мл, витамин К 6.6 мкг, витамин Ц 7.0 мг, тиамин/витамин Б1 0.039 мг, рибофлавин / витамин Б2 0.14 мг, ниацин 0.36 мг, витамин Б6 0.038 мг, фолна киселина 11.1 мкг, фолати 18.5 мкг ДФЕ, витамин Б12 0.11мкг, биотин 1.8 мкг, пантотенска киселина 0.36 мг, калиум 88.2 мг, хлориди 52.5 мг, калциум 64.8 мг, фосфор 37.9 мг, магнезиум 5.40 мг, железо 0.59 мг, цинк 0.46 мг, бакар 0.057 мг, манган 0.0057 мг, флуориди <0.010 мг, селен 3.8 мкг, јод 13.5 мкг, натриум 25 мг.

Употреба:

 • Соодветно за посебна нутритивна употреба од страна на доенчињата после 6 месеци до навршена 3 годишна возраст како дел од мешовита исхрана

 • Holle A2 Organic Infant Follow-on Formula 2 може да се користи и за подготовка на Holle органските кашички.

Подготовка:

Пред употреба, стерилизирајте го шишето, цуцлата и прстенот со вриење во вода во тек на 3-5 минути. Зовријте ја потребната количина на вода и оставете ја да се излади на температура од околу 50˚C. Налејте во шишенцето околу половина од потребната вода. Наполнете ја мерната лажичка, порамнете со помош на нож и додадете ја потребната количина прашок во водата. Добро протресете.  Додадете го остатокот на вода и повторно протресете. Оставете да се излади на температура од околу 37˚C, пред употреба.

 • Ве молиме точно да ги следите инструкциите за подготовка. Со дозирање на точни количини ќе му овозможите на Вашето бебе секогаш да ги добие хранливите состојки кои му се потребни
 • Секогаш користете ја приложената мерна лажичка
 • Немојте да ги менувате препораките за дозирање, освен ако така не ве советувал Вашиот лекар. Несоодветната подготовка и чување може да бидат штетни за здравјето
 • Секогаш подготвувајте свеж оброк. Не го користете остатокот од храна за следниот оброк
 • Поради опасност од прегревање храната не смее да се загрева во микро печка

Вообичаена подготовка:

13.5 г прашок + 90 мл зовриена вода = 100 мл готов оброк.

Едно пакување содржи околу 30 оброци од по 100 мл.

Важна напомена:

 • Мајчиното млеко претставува најприродна и најдобра прехрана за Вашето бебе. Преку доење Вашето бебе ги добива сите потребни корисни состојки и витамини. Производот може да се користи само по препорака на стручни лица од областа на медицината, фармацијата или исхраната. Holle A2 Organic Infant Follow-on Formula 2 е специјално формулирана за посебна нутритивна употреба од страна на доенчињата после 6 месец како дел од мешовитата исхрана и не смее да се користи во првите 6 месеци од животот како замена за мајчино млеко. Одлуката за прекинување на доењето пред 6 месечна возраст треба да биде со помош и по совет на стручни лица од областа на исхраната и зависи од степенот на индивидуалниот развој и потребите на Вашето бебе. 

 • За да се заштитат забите од можна појава на кариес, не му го давајте шишето на бебето за смирување. Внимавајте на хигиената на устата на Вашето бебе посебно по појавата на првите запчиња.

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се