HOLLE Органска каша - банана и гриз (6+ месеци) 190 г

HOLLE Органска каша - банана и гриз (6+ месеци) 190 г
69,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
034211C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Од 6+ месеци
  • Органски сертифициран производ
  • Содржи глутен
  • Органско овошно пире од банана со гриз
  • Детска храна за доенчиња и мали деца

Нето-тежина: 190 г

Содржина

Состојки: сок од јаболко* (од конентрат од сок од јаболко), банана*26%, вода, гриз* 5,5%, сок од лимон* (од концентрат од сок од лимон), гриз од ориз*.

*од органско производство.

Подготовка: измешајте пред употреба. При воведување нова храна, започнете со мала количина, па потоа зголемете постепено.  Откако ќе се отвори треба да се чува во фрижидер и да се употреби во рок од 2 дена.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се