HOLLE Органска каша - јаболко, банана и кајсија (6+ месеци) 190 г

HOLLE apple banana with apricot kasa za bebe od jabolko banana i kajsija
HOLLE Органска каша - јаболко, банана и кајсија (6+ месеци) 190 г
80,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
034212C
favorite_border

Опис на производот

  • Од 6+ месеци
  • Органски сертифициран производ
  • Со Demeter квалитет
  • Не содржи глутен
  • Органско овошно пире од јаболко и банана со кајсија
  • Детска храна за доенчиња и мали деца

Нето-тежина: 190 г

Содржина

Состојки: овошје 58,1% (јаболка* 35%, банана** 9%, кајсија* 7%, концентрат од сок од круша**, концентрат од сок од лимон**), вода, гриз од ориз**.

  • *од биодинамичко производство
  • **од органско производство

Подготовка: измешајте пред употреба. При воведување нова храна, започнете со мала количина, па потоа зголемете постепено. Откако ќе се отвори треба да се чува во фрижидер и да се употреби во рок од 2 дена.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се