HOLLE Органска каша - морков со компир (4+ месеци) 190 г

HOLLE Органска каша - морков со компир (4+ месеци) 190 г
74,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
034188C
favorite_border

Опис на производот

  • По 4 месеци
  • Органски сертифициран производ
  • Со Demeter квалитет
  • Не содржи глутен
  • Органско растително пире од моркови и компири
  • Детска храна за доенчиња и мали деца

Нето-тежина: 190 г

Содржина

Состојки: моркови* 50%, компири* 27%, вода.

*од биодинамичко производство.

Подготовка: измешајте и загрејте пред употреба. При воведување нова храна, започнете со мала количина, па потоа зголемете постепено. Незагреаната количина од оброкот може да се чува во фрижидер 2 дена.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се