HOLLE Органска каша - спанаќ со компир (4+ месеци) 190 г

HOLLE Органска каша - спанаќ со компир (4+ месеци) 190 г
83,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
034187C
favorite_border

Опис на производот

  • Од 4 месец
  • Органски сертифициран производ
  • Не содржи глутен
  • Органско растително пире од спанаќ со компири
  • Детска храна за доенчиња и мали деца

Нето-тежина: 190 г

Содржина

Состојки: вода, спанаќ** 23%, компири* 15%, гриз од ориз**.

  • *од биодинамичко производство
  • **од органско производство

Подготовка: измешајте и загрејте пред употреба. Незагреаната количина од оброкот може да се чува во фрижидер 2 дена.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се