HOLLE Органски двопек од спелта (6+ месеци), 200 г

Holle Organic Spelt Baby Rusks Organski dvopek od spelta
HOLLE Органски двопек од спелта (6+ месеци), 200 г
223,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056733C
favorite_border

Опис на производот

Holle Organic Spelt Baby Rusks Органски двопек од спелта.

 • По 6 месеци
 • Органски сертифициран производ
 • Погодно за вегани
 • Без додадени шеќери
 • Погодни за бебиња, деца и возрасни исто така
 • Едно пакување содржи приближно 22 порции (1 двопек = 1 порција)

Нето-тежина: 200 г (2x100 г).

Содржина

Состојки: спелтино брашно**3 (83%), интегрални спелтини житарки**3 11%, сончогледово масло*, квасец*, витамин Б1 (витаминизирано по закон)

*од органско производство
**DEMETER (од биодинамичко производство) 
3тип на пченица

Може да содржи траги од сусам, соја, млеко, сенф и лупини.

Нутритивен состав на 100 г производ: eнергетска вредност 1674 kJ/396 kcal, масти 6.3 г од кои заситени 0.7 г, јаглехидрати 70 г од кои шеќери1 1.8 г, влакна 4 г, протеини 13 г, сол <0.01 г, натриум <0.005 г тиамин 0.75 мг. 

Нутритивен состав на една бисквита (9 г)2: eнергетска вредност 151 kJ/36 kcal, масти 0.6 г од кои заситени <0.1 г , јаглехидрати 6.3 г од кои шеќери1 <0.5 г, влакна <0.5 г, протеини 1.1 г, сол <0.01 г, натриум <0.005 г тиамин 0.068 мг.
1содржи природни шеќери
2едно пакување содржи приближно 22 порции (1 двопек = 1 порција)

Предлог за сервирање: каша со двопек и млеко. Искршете 3 парчиња двопек на мали парчиња. Зовријте 120 мл полномасно млеко и 60 мл вода и прелијте го двопекот. Промешајте и оставете да се излади до температура од 37°C.

Важни информации: Поради ризик од гушење не дозволувајте детето да јаде без надзор или кога е во легната положба. Во тек на подготовката на храната да се придржувате на упатството. За секој оброк подготвувајте свежа храна. Не го оставајте остатокот од храна за следниот оброк. Не ја загревајте храната во микро печка (ризик од изгореници). Придржувајте се кон балансирана исхрана и здрав начин на живот. Внимавајте на основната нега на забите на вашето дете, уште од самиот почеток. 

Да се чува на суво и ладно место. Кога ќе се отвори да се консумира најмногу 2-3 недели. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се

Албански

Holle Organic Spelt Baby Rusks Bukë e thekur nga gruri spelta

 • Pas 6 muajsh
 • Produkt organik I certifikuar
 • I përshtatshëm për veganët
 • Pa sheqerna të shtuara
 • I përshtatshëm për bebe, fëmijë dhe të rritur gjithashtu
 • Një paketë përmban afërsisht 22 racione (1 fetë e thekur = 1 racion)

Përbërësit: miell spelta**3 (83%), drithëra integrale nga spelta**3 11%, vaj luledielli*, tharm*, vitaminë B1 (të vitaminuara sipas ligjit)

*nga prodhimi organik
**DEMETER (nga prodhimi biodinamik)
3 lloj gruri

Mund të përmbajë gjurmë të susamit, sojës, qumështit, mustardës dhe lupinave.

Përbërja ushqyese e produktit në 100 g: vlera energjetike 1674 kJ/396 kcal, yndyrna 6,3 g nga të cilat të ngopura 0,7 g, karbohidrate 70 g nga të cilat sheqerna1 1,8 g, fibra 4 g, proteina 13 g, kripë <0,01 g, natrium <0,005 g tiaminë 0.75 mg.

Përbërja ushqyese e një biskote (9 g)2: vlera energjetike 151 kJ/36 kcal, yndyrna 0,6 g nga të cilat të ngopura <0,1 g, karbohidrate 6,3 g nga të cilat sheqerna1 <0,5 g, fibra <0,5 g, proteina 1,1 g, kripë < 0,01 g, natrium <0,005g tiaminë 0,068 mg.
1 përmban sheqerna natyrale
2 një paketë përmban afërsisht 22 racione (1 fetë e thekur = 1 racion)

Sugjerim për shërbim: qull me bukë të thekur dhe qumësht. Copëtoni 3 feta buke të thekur në copa të vogla. Zieni 120 ml qumësht me yndyrë të plotë dhe 60 ml ujë dhe njomeni sipër dvopekun. Përziejeni dhe lëreni të ftohet në temperaturë prej 37°C.

Informacion i rëndësishëm: Për shkak të rrezikut të mbytjes, mos lejoni fëmijën të hajë pa mbikëqyrje ose kur është në pozitë të shtrirë. Gjatë përgatitjes së ushqimit, ndiqni udhëzimet. Për çdo vakt ushqimor, përgatitni ushqim të freskët. Ushqimin e mbetur mos e lini për vaktin tjetër. Mos e ngrohni ushqimin në mikrovalë (rrezik nga djegia). Përmbahuni dietës së ekuilibruar dhe mënyrës së jetesës së shëndetshme. Kushtoni vëmendje kujdesit themelor të dhëmbëve të fëmijës suaj, që në fillim.

Të ruhet në vend të thatë dhe të freskët. Pasi të hapet, konsumohet brenda 2-3 javësh.

Pesha neto: 200 g (2x100g).