HOLLE Органски Јуниор мусли со овошје (10+ месеци) 250 г

HOLLE Органски Јуниор мусли со овошје (10+ месеци) 250 г
225,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
039879C
favorite_border

Опис на производот

  • Од 10 месеци
  • Преработена храна на житна основа
  • Органски интегрални јуниор мусли со овошје за мали деца
  • Органски сертифициран производ
  • Со Demeter квалитет
  • Не содржи млечни продукти
  • Без додадени шеќери, содржи природни шеќери

Само внимателно селектирани зрна се користат во органските каши на Holle. Органските каши за бебиња од Holle нудат повеќе можности за подготовка што ќе му овозможи на вашето бебе разновидна исхрана. Органските каши на Holle со Demeter квалитет се произведени и контролирани во согласност со строгите биодинамички стандарди, од одгледувањето до готовиот производ.

Нето-тежина: 250 г

Содржина

Подготовка:

  1. Ставете 100 мл полномасно млеко во длабок сад и додадете 4 лажици (25 г) од кашата.
  2. Добро промешајте и оставете да отстои.

Наведената подготовка е препорака. Конзистенцијата и количината може да ја менувате според индивидуалните потреби на вашето дете.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се