HOLLE Органски крцкав флипс од просо и манго (8+ месеци), 25 г

Holle Bio-Organic Crunchy Snack Millet-Mango organski krckav flips od mango i proso
HOLLE Органски крцкав флипс од просо и манго (8+ месеци), 25 г
89,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056737C
favorite_border

Опис на производот

Holle Organic Crunchy Snack Millet-Mango Органски крцкав флипс од просо и манго.

  • Од 8 месец
  • Органски сертифициран производ
  • Не содржи глутен
  • Без додадени шеќери1 и сол2

1содржи природни шеќери
2содржи природни соли

Органскиот крцкав флипс, направен од житарки и овошје во прав, погоден за бебиња од 8 месеци. Лесно се топи во устата и е идеален за малите детски рачиња. 

Нето-тежина: 25 г. 

 

Содржина

Состојки: просо* 60%, пченкарен гриз* 26%, сончогледово масло* 7,6%, манго во прав* 6,4%.
*од органско производство. 

Може да содржи траги од соја и кикирики.

Нутритивен состав на 100 г производ: eнергетска вредност 1752 kJ/416 kcal, масти 11 г од кои заситени 1.1 г, јаглехидрати 69 г од кои 2.5 г шеќери1, протеини 8.8 г, сол2 <0.01 г, натриум <0.005 г. 

Нутритивен состав на 25 г производ: eнергетска вредност 438 kJ/104 kcal, масти 2.8 г од кои заситени 0.3 г, јаглехидрати 17 г од кои 0.6 г шеќери1, протеини 2.2 г, сол2 <0.01 г, натриум < 0,005 г. 

1содржи природни шеќери
2содржи природни соли

Важни информации: Поради ризик од гушење не дозволувајте детето да јаде без надзор или кога е во легната положба. Внимавајте на основната нега на забите на вашето дете, уште од самиот почеток. 

Да се чува на суво и ладно место. Кога ќе се отвори да се консумира веднаш. Пакувано во заштитена атмосфера. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се

Албански

Holle Organic Crunchy Snack Millet-Mango Flips krokant organik nga meli dhe mango.

  • Nga 8 muaj
  • Produkt organik I certifikuar
  • Nuk përmban gluten
  • Pa sheqer të shtuar1 dhe kripë2

1 përmban sheqerna natyrale
2 përmban kripëra natyrale

Flips organik krokant, i prodhuar nga drithëra dhe fruta në pluhur, i përshtatshëm për bebe nga 8 muajsh. Shkrihet lehtë në gojë dhe është ideal për duart e vogla të fëmijëve.

Përbërësit: meli* 60%, grizë misri* 26%, vaj luledielli* 7.6%, mango në pluhur* 6.4%.
*nga prodhimi organik.

Mund të përmbajë gjurmë soje dhe kikirikësh.

Përbërja ushqyese në 100 g produkt: vlera energjetike 1752 kJ/416 kcal, yndyrna 11 g nga të cilat të ngopura 1,1 g, karbohidrate 69 g nga të cilat 2,5 g sheqerna, proteina 8,8 g, kripë <0,01 g, natrium < 0,005 g.
Përbërja ushqyese e 25 g produkt: vlera energjetike 438 kJ/104 kcal, yndyrna 2,8 g nga të cilat 0,3 g të ngopura, karbohidrate 17 g nga të cilat 0,6 g sheqerna, proteina 2,2 g, kripë <0,01 g, natrium < 0,005 g.

Informacion i rëndësishëm: Për shkak të rrezikut të mbytjes, mos lejoni fëmijën të hajë pa mbikëqyrje ose kur është në pozitë të shtrirë. Kushtoni vëmendje kujdesit themelor të dhëmbëve të fëmijës suaj, që në fillim.

Të ruhet në vend të thatë dhe të freskët. Pasi të hapet, të konsumohet menjëherë. Paketuar në atmosferë të mbrojtur. 

Pesha neto: 25 g.