HUGGIES Pure Влажни марамчиња, 56 парчиња

HUGGIES Pure Влажни марамчиња, 56 парчиња
69,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050257C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Влажни марамчиња за бебиња
  • Со 99% дестилирана вода и природни влакна
  • Не содржат парфеми
  • Хипоалергенски и клинички тестирани

Влажните марамчиња содржат 65% целулозни, природни влакна од пулпа од дрво за нега на чувствителната бебешка кожа и 35% пластични влакна, кои го спречуваат кинењето на марамчињата.

Пакување: 56 влажни марамчиња

Содржина

Состав: вода, каприлил гликол, натриум бензоат, коко-бетаин, полисорбат 20, јаболкова киселина, натриум цитрат.

Да се чуваат на ладно место, на температура под 30ºС. 
После првото отварање да се користат до 3 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се