INOPHARM PURE elements БИО масла јаглика + шипинка, 30 мл

InoPharm Pure Elements Bio Oil Primrose & Rosehip face oil Maslo za lice so bogata formula: hranlivi bio-masla od vecerna jaglika i sipka
INOPHARM PURE elements БИО масла јаглика + шипинка, 30 мл
439,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
056455C
favorite_border

Опис на производот

InoPharm Pure Elements Bio Oil Primrose & Rosehip БИО масла јаглика + шипинка.

  • Масло за потхранување на кожата 
  • Дерматолошки тестирано
  • Маслото од шипинка го забавува процесот на стареење на кожата, ја стимулира природната регенерација на кожата и ја одржува свежа подолго време
  • Маслото од јаглика и дава еластичност, ја зајакнува природната заштитна функција на кожата и го зголемува нивото на влага
  • Додадениот витамин Е ја омекнува кожата и и дава еластичност

Пакување: 30 мл.

Содржина

Состојки: каприлик/каприк триглицериди, дикаприлил карбонат, масло од јаглика, масло од семе на шипинка, парфем, токоферил ацетат, лимонен, линалол, цитрал.

Употреба: Нанесете на лицето и вратот се додека маслото не се апсорбира целосно. Во случај на контакт со очи, исплакнете темелно со вода.

Да не се чува на температури над 25°С.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се

Албански

inoPharm® PURE elements Vajra BIO aguliçe + kaça (trëndafil i egër).

  • Vaj për të ushqyer lëkurën
  • Testuar nën kontroll dermatologjik
  • Vaji i kaçave ngadalëson procesin e plakjes së lëkurës, stimulon rigjenerimin natyral të lëkurës dhe e mban atë të freskët për një kohë më të gjatë
  • Vaji i aguliçes i jep elasticitet, forcon funksionin natyror mbrojtës të lëkurës dhe rrit nivelin e lagështisë
  • Vitamina E, e shtuar, e zbut lëkurën dhe i jep elasticitet

 
Përdorimi:
Aplikojeni në fytyrë dhe qafë derisa vaji të përthithet plotësisht. Në rast kontakti me sytë, shpëlajeni tërësisht me ujë.

Përbërësit: trigliceride kaprilike/kaprike, karbonat dikaprilil, vaj aguliçe, vaj i farës së kaçave, parfum, acetat tokoferil, limonen, linalool, citral.

Të mos ruhet në temperaturë më të lartë se 25°C. 

Paketimi: 30 ml.