INOPHARM PURE elements Дневен крем за лице за заштита од сонце, со СПФ 50, 30 мл

InoPharm Pure Elements Daily sun care face cream krem za lice za zastita od sonce so spf 50
INOPHARM PURE elements Дневен крем за лице за заштита од сонце, со СПФ 50, 30 мл
459,00 ден.
390,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
056681C
favorite_border

Опис на производот

InoPharm Pure Elements Daily Sun Care Face Cream Крем за лице за заштита од сонце со висок заштитен фактор 50.

 • Дерматолошки тестирано
 • Погоден за чувствителна кожа
 • 100% минерални УВ филтри
 • Секојдневен крем
 • За заштита од сонце со СПФ 50
 • Со лесна, свилена текстура и пријатен мирис
 • Со природни минерални филтри кои ефикасно ја штитат кожата од УВА/УВБ зраците и слободните радикали
 • Ја подобрува хидратацијата и потхранувањето на кожата
 • Формула, збогатена со биомиметички пептид кој ја одржува природната заштита и помага во намалувањето на знаците на предвремено стареење

Пакување: 30 мл.

Содржина

Состојки: цинк оксид, каприлик/каприк триглицериди, коко-каприлат, коко-каприлат/-капрат, масло од семе од рицинус, кокосово масло, шеа путер, хидрогенизирано палмово масло, хидрогенизирано масло од репка, канделила цера, полиглицерил-3 полирицинолеат, парфем, токоферол, масло од сончогледово семе, изостеаринска киселина, масло од семе на јојоба, масло од семе на малина, изопропил палмитат, лецитин, ацетил хексапептид-1.

Употреба: Погоден за индивидуална употреба како финален производ или по нанесување на серум, пилинг и други третмани на кожата. Нанесете рамномерно на лицето 15 до 20 минути пред изложување на сонце. Повеќекратно се применува за да се добие соодветна заштита од сонце. Ова особено важи при потење или по пливање и сушење. 

Предупредување: Протресете пред употреба. Само за надворешна употреба. Да се избегнува областа околу очите при употреба на овој производ. Во случај на контакт со очи, веднаш исплакнете со многу вода. Да не се нанесува на чувствителна и иритирана кожа. Во случај на иритација, престанете со употребата и побарајте лекарска помош.

После првото отварање да се користи до 6 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се

Албански

InoPharm Pure Elements Daily Sun Care Face Cream Krem mbrojtës nga dielli për fytyrë me faktor të lartë mbrojtës 50.

 • Testuar nën kontroll dermatologjik
 • I përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme
 • Filtra UV 100% mineral
 • Krem i përditshëm
 • Me teksturë të lehtë, të mëndafshtë dhe aromë të këndshme
 • Për mbrojtje nga dielli 
 • Me filtra mineral natyral që mbrojnë në mënyrë efektive lëkurën nga rrezet UVA/UVB dhe radikalet e lira
 • Përmirëson hidratimin dhe ushqimin e lëkurës
 • Formulë e pasur me peptid biomimetik që ruan mbrojtjen natyrale dhe ndihmon në reduktimin e shenjave të plakjes së parakohshme

Përdorimi: I përshtatshëm për përdorim individual si produkt përfundimtar ose pas aplikimit të serumeve, pilingëve dhe trajtimeve të tjera të lëkurës. Aplikojeni në fytyrë mënyrë të barabartë 15 deri në 20 minuta para ekspozimit në diell. Aplikohet disa herë për të marrë mbrojtjen e duhur nga dielli. Kjo  veçanërisht vlen kur djersiteni ose pas notit dhe tharjes. 

Paralajmërim: Shkundeni para përdorimit. Vetëm për përdorim të jashtëm. Të mos aplikohet në lëkurë të ndjeshme dhe të irrituar. Shmangni zonën rreth syve kur përdorni këtë produkt. Në rast kontakti me sytë, shpëlajeni menjëherë me ujë të bollshëm. Në rast acarimi, ndaloni përdorimin dhe kërkoni kujdes mjekësor.

Përbërësit: oksid zinku, trigliceride kaprilike/kapriku, koko-kaprilat, koko-kaprilat/-kaprat, vaj i farës së kastorit, vaj kokosi, gjalpë shea, vaj palme i hidrogjenizuar, vaj panxhari i hidrogjenizuar, candelilla cera, poligliceril-3 poliricinoleat, parfum, tokoferol, vaj i farave të lulediellit, acid izostearik, vaj i farës së jojobës, vaj i farës së mjedrës, palmitat izopropil, lecitinë, hexapeptid acetil-1. 

Pas hapjes së parë, përdoret deri në 6 muaj. 

Paketimi: 30 ml.