INOPHARM Sun Kids Крем за деца за заштита од сонце со СПФ 50, 100 г

InoPharm Sun Cream Kids Face & Body SPF 50 krem za zastita od sonce za lice i telo
INOPHARM Sun Kids Крем за деца за заштита од сонце со СПФ 50, 100 г
799,00 ден.
679,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
056684C
favorite_border

Опис на производот

InoPharm Sun Cream Kids Face & Body Крем за деца за заштита од сонце со висок заштитен фактор, СПФ 50.

 • Погоден за коритење за деца од 3+години
 • Дерматолошки тестирано
 • Погоден за чувствителна кожа
 • 100% минерални УВ филтри
 • За лице и тело
 • Со лесна, свилена текстура и пријатен мирис
 • За заштита од сонце со висок заштитен фактор со природни минерални филтри кои овозможуваат ефикасна и висока заштита од УВА/УВБ зраците за нежната детска кожа
 • Формула збогатена со кокосово масло, масло од јојоба и растителни масла
 • Обезбедува мекост, еластичност и хранливост на кожата
 • Витаминот Е има антиоксидантни и регенеративни својства
 • Не остава бели траги
 • Хипоалергенски мирис

Активни состојки:

 • Цинк оксид – невидливите природни минерални УВ филтри обезбедуваат заштита од УВА/УВБ зраци
 • Шеа путер – содржи масни киселини, витамини, антиоксиданси. Ја штити и омекнува кожата
 • Масла од кокос и јојоба - исклучително богати со природни антиоксиданси. Негуваат, хидрираат и ја омекнуваат кожата
 • Масло од семки од малина – содржи антиоксиданси и масни киселини. Ја регенерира кожата

Пакување: 100 г.

Содржина

Состојки: цинк оксид, каприлик/каприк триглицериди, коко-каприлат, коко-каприлат/-капрат, масло од семе од рицинус, кокосово масло, шеа путер, хидрогенизирано палмово масло, хидрогенизирано масло од репка, канделила цера, полиглицерил-3 полирицинолеат, парфем, токоферол, масло од сончогледово семе, изостеаринска киселина, масло од семе на јојоба, масло од семе на малина, изопропил палмитат, лецитин, ацетил хексапептид-1.

Употреба: Нанесете рамномерно на лицето и телото 15 до 20 минути пред изложување на сонце. Повеќекратно се применува за да се добие соодветна заштита од сонце. Ова особено важи при потење или по пливање и сушење. 

Предупредување: Протресете пред употреба. Само за надворешна употреба. Да не се нанесува на чувствителна и иритирана кожа. Да се избегнува областа околу очите при употреба на овој производ. Во случај на контакт со очи, веднаш исплакнете со многу вода. Во случај на иритација, престанете со употребата и побарајте лекарска помош.

После првото отварање да се користи до 6 месеци. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се

Албански

InoPharm® Sun Cream Face & Body KIDS Krem mbrojtës nga dielli për fëmijë për fytyrë dhe trup me faktor të lartë mbrojtës 50.

 • I përshtatshëm për përdorim nga fëmijët e moshës 3+
 • Testuar nën kontroll dermatologjik
 • I përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme
 • Filtra UV 100% mineral
 • Për fytyrë dhe trup
 • Me teksturë të lehtë, të mëndafshtë dhe aromë të këndshme
 • Për mbrojtje nga dielli me faktor të lartë mbrojtës me filtra mineral natyral që ofrojnë mbrojtje efektive dhe të lartë kundër rrezeve UVA/UVB për lëkurë delikate të fëmijëve
 • Formulë e pasur me vaj kokosi, vaj jojoba dhe vajra bimore që i japin lëkurës butësi, elasticitet dhe e ushqejnë atë
 • Vitamina E ka veti antioksiduese dhe rigjeneruese
 • Nuk lë gjurmë të bardha
 • Aromë hipoalergjike

Përbërësit aktivë:

 • Oksidi i zinkut – filtrat UV mineral natyral të padukshëm sigurojnë mbrojtje nga rrezet UVA/UVB
 • Gjalpë Shea – përmban acide yndyrore, vitamina, antioksidantë. Mbron dhe zbut lëkurën
 • Vajra të kokosit dhe jojobës - jashtëzakonisht të pasur me antioksidantë natyralë. Ushqejnë, hidratojnë dhe zbutin lëkurën
 • Vaji i farës së mjedrës – përmban antioksidantë dhe acide yndyrore. Rigjeneron lëkurën

Përdorimi: Aplikojeni në mënyrë të barabartë në fytyrë dhe trup 15 deri në 20 minuta para ekspozimit në diell. Aplikohet disa herë për të marrë mbrojtjen e duhur nga dielli. Kjo  veçanërisht vlen kur djersiteni ose pas notit dhe tharjes. 

Paralajmërim: Shkundeni para përdorimit. Vetëm për përdorim të jashtëm. Të mos aplikohet në lëkurë të ndjeshme dhe të irrituar. Shmangni zonën rreth syve kur përdorni këtë produkt. Në rast kontakti me sytë, shpëlajeni menjëherë me ujë të bollshëm. Në rast acarimi, ndaloni përdorimin dhe kërkoni kujdes mjekësor.

Përbërësit: oksid zinku, trigliceride kaprilike/kapriku, koko-kaprilat, koko-kaprilat/-kaprat, vaj i farës së kastorit, vaj kokosi, gjalpë shea, vaj palme i hidrogjenizuar, vaj panxhari i hidrogjenizuar, candelilla cera, poligliceril-3 poliricinoleat, parfum, tokoferol, vaj i farave të lulediellit, acid izostearik, vaj i farës së jojobës, vaj i farës së mjedrës, izopropil palmitat, lecitinë, hexapeptid acetil-1.

Pas hapjes së parë, përdoret deri në 6 muaj. 

Paketimi: 100 g.