INOPHARM Sun Крем за тело за заштита од сонце со СПФ 50, 100 г

InoPharm Sun Cream Body SPF 50 krem za telo za zastita od sonce
INOPHARM Sun Крем за тело за заштита од сонце со СПФ 50, 100 г
799,00 ден.
679,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
056683C
favorite_border

Опис на производот

InoPharm Sun Cream Body Крем за заштита од сонце со висок заштитен фактор СПФ 50.

 • Дерматолошки тестирано
 • Погоден за чувствителна кожа
 • 100% минерални УВ филтри
 • 99% природни состојки
 • За тело
 • Со лесна, свилена текстура и пријатен мирис
 • За заштита од сонце со висок заштитен фактор со природни минерални филтри кои ефикасно ја штитат кожата од УВА/УВБ зраците
 • Формула збогатена со витамин Е, шеа путер и масло од семе на малина со антиоксидантни и регенеративни својства
 • Не остава бели траги

Активни состојки:

 • Цинк оксид – невидливите природни минерални УВ филтри обезбедуваат заштита од УВА/УВБ зраци
 • Шеа путер – содржи масни киселини, витамини, антиоксиданси. Ја штити и омекнува кожата
 • Рицинусово масло - дава мекост, еластичност и хранливост на кожата
 • Масла од кокос и јојоба - исклучително богати со природни антиоксиданси. Негуваат, хидрираат и ја омекнуваат кожата
 • Масло од семки од малина – содржи антиоксиданси и масни киселини. Ја регенерира кожата
 • MelinOIL™ - биомиметички пептид. Ја зајакнува природната фотозаштита од сонце

Пакување: 100 г.

Содржина

Состојки: цинк оксид, каприлик/каприк триглицериди, коко-каприлат, коко-каприлат/-капрат, масло од семе од рицинус, кокосово масло, шеа путер, хидрогенизирано палмово масло, хидрогенизирано масло од репка, канделила цера, полиглицерил-3 полирицинолеат, парфем, токоферол, масло од сончогледово семе, изостеаринска киселина, масло од семе на јојоба, масло од семе на малинка, изопропил палмитат, лецитин, ацетил хексапептид-1.

Употреба: Нанесете рамномерно на телото 15 до 20 минути пред изложување на сонце. Повеќекратно се применува за да се добие соодветна заштита од сонце. Ова особено важи при потење или по пливање и сушење. 

Предупредување: Протресете пред употреба. Само за надворешна употреба. Да не се нанесува на чувствителна и иритирана кожа. Да се избегнува областа околу очите при употреба на овој производ. Во случај на контакт со очи, веднаш исплакнете со многу вода. Во случај на иритација, престанете со употребата и побарајте лекарска помош.

После првото отварање да се користи до 6 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се

Албански

InoPharm® Sun Cream Body Krem mbrojtës nga dielli për trup me faktor të lartë mbrojtës 50.

 • Testuar nën kontroll dermatologjik
 • I përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme
 • Filtra UV 100% mineral
 • 99% përbërës natyral
 • Për trup
 • Me teksturë të lehtë, të mëndafshtë dhe aromë të këndshme
 • Për mbrojtje nga dielli me faktor të lartë mbrojtës me filtra mineral natyral që ofrojnë mbrojtje efektive dhe të lartë kundër rrezeve UVA/UVB
 • Formulë e pasur me vitaminë E, gjalpë shea dhe vaj të farës së mjedrës me veti antioksiduese dhe rigjeneruese
 • Nuk lë gjurmë të bardha

Përbërësit aktivë:

 • Oksidi i zinkut – filtrat UV mineral natyral të padukshëm sigurojnë mbrojtje nga rrezet UVA/UVB
 • Gjalpë Shea – përmban acide yndyrore, vitamina, antioksidantë. Mbron dhe zbut lëkurën
 • Vaji i ricinit – lëkurës i jep butësi, elasticitet dhe e ushqen atë
 • Vajra të kokosit dhe jojobës - jashtëzakonisht të pasur me antioksidantë natyralë. Ushqejnë, hidratojnë dhe zbutin lëkurën
 • Vaji i farës së mjedrës – përmban antioksidantë dhe acide yndyrore. Rigjeneron lëkurën
 • MelinOIL™ - peptid biomimetik. Forcon fotombrojtjen natyrale nga dielli

Përdorimi: Aplikojeni në trup mënyrë të barabartë 15 deri në 20 minuta para ekspozimit në diell. Aplikohet disa herë për të marrë mbrojtjen e duhur nga dielli. Kjo  veçanërisht vlen kur djersiteni ose pas notit dhe tharjes.  

Paralajmërim: Shkundeni para përdorimit. Vetëm për përdorim të jashtëm. Të mos aplikohet në lëkurë të ndjeshme dhe të irrituar. Shmangni zonën rreth syve kur përdorni këtë produkt. Në rast kontakti me sytë, shpëlajeni menjëherë me ujë të bollshëm. Në rast acarimi, ndaloni përdorimin dhe kërkoni kujdes mjekësor.

Përbërësit: oksid zinku, trigliceride kaprilike/kapriku, koko-kaprilat, kaprilat/kaprat koko, vaj i farës së kastorit, vaj kokosi, gjalpë shea, vaj palme i hidrogjenizuar, vaj panxhari i hidrogjenizuar, candelilla cera, poligliceril-3 poliricinoleat, parfum, tokoferol, vaj i farave të lulediellit, acid izostearik, vaj i farës së jojobës, vaj i farës së mjedrës, palmitati izopropil, lecitinë, hexapeptid acetil-1. 

Afati i përdorimit dhe numri serik të shënuar në paketim. 

Paketimi: 100 g.