INTERMED Хлорхексил 0,20% гингивал гел 30 мл

INTERMED Хлорхексил 0,20% гингивал гел 30 мл
239,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
024358C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Антимикробна и антиинфламаторна заштита.

Најефикасно го намалува воспалението на непцата, гингивитис и парадонтоза.

Индикации:

  • Воспаление на непцата (гингивитис, парадонтоза)
  • Крвави непца
  • Уништува дентален плак
  • Затворање на раните на непцата (парадонтални џепови)

Пакување: 30 мл

Содржина

Активни супстанци:

  • Chlorhexidine 0,20% – Антибактериско и антисептично дејство – го уништува денталниот плак
  • екстракт од камилица – антиинфламаторно дејство – го намалува воспалението
  • α-bisabolol – регенеративно дејство – побрзо ги затвора раните на непцата.

Употреба: 2-3 пати на ден во рок од 15 дена се нанесува директно со специјалниот врв на тубата или со мека четка.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се