JGL Д-маноза 20 кесички

JGL Д-маноза 20 кесички
720,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
049368C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Виталиа Д-маноза содржи ниацин, кој придонесува за нормално функционирање на мукозните мембрани 
  • Се користи како дополнителна терапија за превенција и симптоматски третман на инфекции на уринарниот тракт

Пакување: 20 кесички

Содржина

Состав:

    ПДВ*
Д-маноза  2000 мг /
Ниацин (никотинамид) 18 мг 113%

 

Состојки: 

Засладувач: еритрол, Д-маноза

Регулатор на киселост: лимонска киселина, природна арома на лимонела и лимета

Засладувач: стевиол гликозид, ниацин (никотинамид)

Супстанца против згрутчување: силициум диоксид.

Употреба: содржината на една кесичка се раствора во чаша вода два пати на ден, по оброк.

Напомена: препорачаната доза не смее да се надминува.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се