Капилар 250 мг, 200 таблети

Капилар 250 мг, 200 таблети
956,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
030219C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Капилар таблетите се препорачуваат како извор на биофлавоноиди и за подобрување на функционалната состојба на кардиоваскуларниот систем
  • Потпомагаат за нормализација на периферниот капиларен крвоток

Дихидрокверцетинот, активната состојка на Капилар, е силен антиоксиданс и со своето дејство ги заштитува мембраните на клетките од деструктивно дејство на слободните радикали.
Капилар допринесува за подобро функционирање на капиларите, а со тоа се подобрува и микроциркулацијата на крвта во целиот организам.

Пакување: 200 таблети

Содржина

Состав: сорбитол (засладувач), дихидрокверцетин, калциум стеарат (средство против згрутчување).

Дозирање: возрасни 1 до 2 таблети, 2 до 3 пати на ден за време на оброк, во период од 3 до 4 недели.

Препорачаната дневна доза не смее да се надминува.

Бременост и доење: се препорачува консултација со лекар пред употреба на производот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се