KRKA Далерон 500 мг, 12 таблети

KRKA Далерон 500 мг, 12 таблети
60,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
002470C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Далерон таблетите се користат за ублажување на умерена болка:

  • Главоболка
  • Забоболка
  • Менструална болка
  • Болки во мускулите и ревматска болка
  • Болки од повреди, температура која е придружен симптом на вирусните и бактериски инфекции 

Пакување: 12 таблети                         

Содржина

Употреба:

Строго придржувајте се кон упатствата на лекарот. Дозите не смеете да ги менувате или лекувањето да го прекинете без да се посоветувате со лекар.

Препорачаната доза за возрасни и деца над 12 години е 1 до 2 таблети, и за деца од 6 до 12 години, ½ до 1 таблета.

Дозата може да се повтори 4 пати во текот на денот. Интервалот на дозирање треба да биде најмалку 4 часа. Не треба да се земаат повеќе од 8 таблети, додека кај деца од 6 до 12 години не треба да се земаат повеќе од 4 таблети во текот на 24 часа.

Голтнете ја таблетата со малку течност.

Не треба да ја надминете препорачаната дневна доза.

Деца до 6 годишна возраст:

Овој лек не треба да се дава на деца до 6 годишна возраст.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се