LA FINESTRA Органски коцки за супа од зачински зеленчук, 66 г

LA FINESTRA Органски коцки за супа од зачински зеленчук, 66 г
95,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
033845C
favorite_border

Опис на производот

Органски сертифициран производ

  • Органски коцки за супа од зачински зеленчук
  • Без квасец
  • Без глутен                                                

Нето-тежина: 66 г (6 коцки по 11г)

Содржина

Состојки: морска сол, сушен зеленчук во различен сооднос (скроб од компир*, брашно од
компир*, целер*, магдонос, лук*, морков*, кромид*, праз*) 32,6%, нехидрогенизирано
палмино масло, зачински билки во различен сооднос (босилек*, оригано*, риган*. мајчина душичка*, куркума*, рузмарин*) 0,9%.

*Од органско производство

Употреба: се користи 1 коцка на секои 0,5 л врела вода.
Да се чува на суво и ладно место, заштитено од светлина и топлина.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се