LA ROCHE POSAY Effaclar Гел за чистење лице за масна кожа, 400 мл

LA ROCHE POSAY Effaclar Гел за чистење лице за масна кожа, 400 мл
1.202,00 ден.
962,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
039582C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Пенлив гел за чистење на мaсна, чувствителна кожа

  • За мaсна и чувствителна кожа

EFFACLAR гел нежно ја чисти кожата благодарение на состојките за чистење на чувствителна кожа. Ги отстранува нечистотиите и прекумерниот себум оставајќи ја кожата свежа и чиста. Со смирувачка термална вода на La Roche-Posay, без иритации.

  • pH 5,5
  • Без сапун
  • Без алкохол
  • Без боја
  • Без парабени.

Пакување: 400 мл

Содржина

Состав: Aqua / Water, Sodium Laureth Sulfate, Peg-8, Coco-Betaine, Hexylene Glycol, Sodium Chloride, Peg-120 Methyl Glucose Dioleate, Zinc Pca, Sodium Hydroxide, Citric Acid, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Parfum / Fragrance.

Употреба: запенете го гелот помеѓу влажните дланки и нанесете на лицето нежно масирајќи ја кожата. Темелно исплакнете.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се