LA ROCHE POSAY Effaclar H Крема за миење лице, 200 мл

LA ROCHE POSAY Effaclar H Крема за миење лице, 200 мл
993,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
032028C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Смирувачка хидратантна крема за миење на лицето.

  • Со термална вода La Roche Posay
  • Нежно ја чисти, прочистува, смирува кожата и го враќа чувството на пријатност
  • За масна кожа ослабена со производите за нега кои ја исушуваат кожата
  • Испитано под дерматолошки надзор во комбинација со препарати кои прекумерно ја сушат кожата.
  • Без сапун, физиолошка pH вредност
  • Некомедогено

Пакување: 200 мл

Содржина

Состав: Aqua / Water, Ethylhexyl Palmitate, Propanediol, Glycerin, Pentylene Glycol, Sodium Laureth Sulfate, Niacinamide, Coco-Glucoside, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Zinc Pca, Sodium Hydroxide, Disodium Edta, Caprylyl Glycol, Phenoxyethanol, Parfum / Fragrance.

Употреба

Иновативна текстура без триење: на дланката направете пена со помош на вода и мала количина од производот. Нанесете на влажно лице од средината кон надвор со нежни движења. Исплакнете темелно и исушете ја кожата без триење. Избегнувајте го пределот околу очите. Во случај на контакт со очите, исплакнете веднаш.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се